Książki

Książki

San Damiano – krzyż wezwania
Sergiusz M. Bałdyga OFM

Ta książeczka to wspaniała okazja do głębszego poznania bogatego przesłania krzyża, z którego Chrystus powiedział do św. Franciszka z Asyżu: “Idź i odbuduj mój dom”. Oprócz tekstu wyjaśniającego poszczególne sceny przedstawione na krzyżu, autor proponuje także myśli, które mogą posłużyć do przeprowadzenia osobistej refleksji. Zaletą tego wydania jest też dodatkowa rozkładana strona, umożliwiająca podczas lektury widzenie całej ikony krzyża z San Damiano.

Witryna księgarni
Ikona świętego Franciszka
Sergiusz M. Bałdyga OFM

Ikona świętego Franciszka to próba przybliżenia przez sztukę tej nieskończenie małej, a zarazem ważnej postaci Kościoła katolickiego, którą był św. Franciszek z Asyżu. Ikona zawierająca kilka najważniejszych wydarzeń z życia Biedaczyny opowiada o tym, jak młody mężczyzna odczytał swoją drogę życia i jak przemienił się w dojrzałego człowieka i prawdziwego chrześcijanina. Francesco to nie tylko marzyciel, twórca reguły, ewangelizator, stygmatyk i założyciel Zakonu Braci Mniejszych czy patron ekologów, to także duchowa przygoda, którą może przeżyć każdy z nas. Dzięki odczytywaniu ikony można bliżej poznać św. Franciszka i jego duchowość, a także prześledzić własne drogi w poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Zaletą tego wydania jest dodatkowa rozkładana strona, umożliwiająca podczas lektury widzenie całej Ikony świętego Franciszka.

Witryna księgarni
Ikona świętej Klary
Sergiusz M. Bałdyga OFM

Ikona św. Klary – to zachęta do poznania niezwykłej postaci, jaką była św. Klara z Asyżu. Osiem scen z jej życia opowiada o historii powołania młodej Asyżanki, a cztery z nich ukazują charyzmat kobiecego oblicza franciszkanizmu. “Roślinka” św. Franciszka to jednocześnie kobieta nowa – matka, ksieni i prawodawca. Czytanie ikony pozwala zbliżyć się nie tylko do osoby św. Klary, ale również umożliwia czerpanie z jej wyjątkowego daru kontemplacji oraz uczy odkrywać w Duchu Pańskim wolę Boga. Niech przykład Ubogiej Siostry Klary nadal zachwyca, wzbudza podziw i uczy w pokorze i prostocie kochać Jezusa – Oblubieńca oraz każdego człowieka. Zaletą tego wydania jest dodatkowa rozkładana strona, umożliwiająca podczas lektury widzenie całej ikony św. Klary.

Witryna księgarni
Ikona świętego Antoniego
Sergiusz M. Bałdyga OFM

Nakładem Franciszkańskiego Wydawnictwa Św. Antoniego we Wrocławiu ukazała się nowa pozycja książkowa pt. „Ikona świętego Antoniego”. Książka ta jest już czwartą publikacją o. Sergiusza Bałdygi OFM, w której na podstawie ikony przedstawia istotne elementy duchowości franciszkańskiej.
Punktem wyjścia jest zupełnie nowa ikona świętego Antoniego zrealizowana przez znanego artystę Michała Talika. Ikona ta ukazuje kluczowe momenty z życia św. Antoniego z Padwy i jego wybrane cuda. Tym razem w sylwetce Cudotwórcy Padewskiego możemy odnaleźć zachętę do refleksji nad swoim życiem w relacji do człowieka ubogiego i potrzebującego.
Publikacja idealnie nadaje się jako lektura duchowa dla czcicieli św. Antoniego oraz dla duszpasterzy, którzy dbają o kult św. Antoniego Padewskiego.
Książka jest do nabycia w kiosku „U Braci” w klasztorze Katowicach-Panewnikach.