Sergiusz Marek Bałdyga OFM

Sergiusz Marek Bałdyga OFM

Home

Sergiusz Marek Bałdyga OFM – franciszkanin z Prowincji Wniebowzięcia NMP, jest wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Braci Mniejszych im. Św. Bonawentury w Katowicach-Panewnikach.

Posiada doktorat z nauk wychowawczych uzyskany na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Jego zainteresowania naukowe ukierunkowane są na komunikację międzyludzką, międzykulturową i wielojęzykową w kontekście zarówno duszpasterskim, jak i braterskim.

Zaangażowany w formację zakonną i kapłańską prowadzi rekolekcje, warsztaty oraz organizuje kongresy, sympozja i konferencje na całym świecie. Pełnił m.in. obowiązki wice sekretarza ds. formacji i studiów w Kurii Generalnej Zakonu w Rzymie oraz dyrektora Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego „Trzej Towarzysze” w Chorzowie.

Jedną z jego pasji jest ikonografia franciszkańska oraz odkrywanie jej znaczenia w życiu duchowym i rozeznawaniu powołania.

News & Media

Facing war: bridges of hope, prayer and solidarity action

Facing war: bridges of hope, prayer and solidarity action Since the beginning of the war between Russia and Ukraine, according to data from the International...
Czytaj więcej "Facing war: bridges of hope, prayer and solidarity action"

Together for Ukraine

Together for Ukraine On Saturday, 26 February 2022, I was with my family to celebrate my nephew’s birthday. At a particular moment, I hear my...
Czytaj więcej "Together for Ukraine"

Publications

Ebooki

Poniższe ebooki dostępne są w aplikacji Książki, którą możesz używać na telefonie...
Read more "Ebooki"

Książki

San Damiano - krzyż wezwania Sergiusz M. Bałdyga OFM Ta książeczka to wspaniała...
Read more "Książki"